Çocuğun ilk ve en önemli eğitim ortamı evidir. İlk eğiticileri ise anne ve babasıdır. Bu anlayıştan hareketle veli iletişimine programımızda özel bir yer ve önem veriyoruz. Aile danışmanlığı ve ebeveyn ile çocuk arasındaki bağı kuvvetlendirmede etkili olan Filial aile terapileri gerçekleştiriyoruz. Veli yaşantı grupları ve eğitim grupları oluşturuyoruz. Veli iletişim defteri ile öğretmenler ve veliler sürekli bilgi paylaşımı içerisinde oluyorlar.

Her ayın ilk haftası eğitim programları hakkında bilgiler, gezi programlarının yeri ve tarihi, duyurular, ay içerisinde yaşanan etkinlikler, detaylar ve çocuklarımızın o ay içinde yapmış oldukları faaliyetlerden bazı örnekler çocuklarımız için hazırlamış olduğumuz dosyalar ile sizlere gönderilmektedir.

Her yıl ekim ayı içinde sizlere bir öğretmen – veli görüşme takvimi verilmektedir. Bu takvimde belirlenen tarihlerde ayda bir olmak üzere velilerimiz ile çocuklarımızın gelişimleri hakkında özel görüşmeler yapılmaktadır.

Anne – Babalara Yönelik Çalışmalar

  • Davranış Panoları

Çocuklarımıza kazandırmak istediğimiz “doğru yemek yeme” veya “erken saatte odasında uyuma” gibi davranışlar için hazırlanan tablolardır. Çocukların evde geçirdikleri zaman diliminde aileleri tarafından doldurulan ve okulda değerlendirmeleri yapılan bir çalışmadır.

  • Veli Katılım Programı

Aile – okul işbirliğini güçlendirmek amacıyla velilerin sınıf için etkinliklerle katılımını sağlayan bir programdır. Öğrencilerin olumlu benlik algıları geliştirmelerine ve okula uyumlarına destek olan bir çalışmadır.

  • Bireysel Veli Görüşmeleri

Çocuğun gelişimi veya özel sorunlarla ilgili yapılan görüşmeler de rehberlik çalışmaları içinde yer alır.

Çocuklarımızın davranışlarının ve tepkilerinin nedenlerini daha net anlaşabilmemiz ve gerekli desteği verebilmemiz için çocuğunuzun ev yaşamındaki sıra dışı olayların (ebeveynlerden birinin evden uzaklaşması, seyahat, ölüm, kavga, kalıcı misafir, vb.) danışmana, öğretmene yada idareye bildirilmesi önemle rica olunur.

  • Velilerimizle İnteraktif Cep Okul Uygulaması

Öğretmenlerimiz gün içerisinde çocuklar ile ilgili bilgileri ve gelişmeleri (yemek menüsü takibi, etkinlik, tören vb. bildirimler) Magistum uygulaması üzerinden velilerimiz ile paylaşabilmektedir. Ayrıca velilerimiz de çocukları ile ilgili bilgileri, iletmek istedikleri mesajları bu uygulama üzerinden üzerinden paylaşacaktır.