İlkokula Hazırlık Sürecinde Anne Babanın Sorumlulukları

Ana Sayfa/Seminer/İlkokula Hazırlık Sürecinde Anne Babanın Sorumlulukları
Yükleniyor Etkinlikler
Bu etkinlik geçti.

Çocukları için “en doğru” ilkokulun hangisi olduğuna karar vermek anne babaların sorumluluğunda olan gerçekten çok zorlu bir süreçtir.

Çocuğumuzun ilkokulun ilk yıllarında öğretmeni ve okulu ile ilgili oluşturduğu algılar, onun tüm eğitim yaşamına karşı olan tutum ve davranışlarını etkileyeceğini düşünürsek; Doğru bir okula karar vermek kadar çocuğumuzun yeterli bir sosyal duygusal beceri ve olgunlukta olduğuna emin olunduğunda okula başlatılması da, en doğru okulu seçme sorumluluğu kadar önemlidir. Çevrelerinde çok fazla seçeneğin olduğu günümüz şartlarında ebeveynlerin doğru kararları verebilmeleri için güvenebilecekleri eğitim uzmanlarına, okul yöneticilerine, çocuklarını iyi tanıyan ve öğretmenlerine ve tabi ki daha önce bu süreçleri yaşamış tecrübe etmiş başka ebeveynlerin referanslarına ihtiyaçları vardır.

İşte bu ihtiyacı düşünerek her yıl olduğu gibi 4 yaş grubu velilerimizle birlikte rehberlik toplantımızı gerçekleştirdik. Toplantımıza katılarak okul seçimi sırasında yaşadığı deneyim ve tecrübelerini bizlerle paylaşan sevgili velimiz Kezban hanıma ve katılımcı tüm velilerimize çok teşekkür ederiz.

Bu süreçte olan ve rehberlik almaya ihtiyacı olan tüm ebeveynlere ücretsiz danışmanlık hizmetimiz devam etmektedir.