“Kendim yapabilmem için bana yardım et!”, “Yarıştırmak için değil, gelişime rehberlik etmek için” felsefelerinden yola çıkarak, Özel Kaplumbağa Anaokulu eğitim yaklaşımına göre, değerlendirme mekanizmalarında korku ve baskı yaratma yerine, çocuğun kendisindeki coşku ve sevinç ön plana çıkarılmalıdır. Çocuklarda keyif ve sevinç olmaksızın öğrenmenin gerçekleşmesi olanaklı değildir. Yaptığı işte sevinç ve coşkuyu yaşayan çocuklar, yanılgıları ve hataları korku duymadan doğru şekilde fark ederler. Bu inançla özendirme, ilgi uyandırma, geri bildirim, motivasyonun başrolde olduğu oyun temelli etkinlikler ile akademik çalışmalar planlanmaktadır.

Kaplumbağa Anaokulu, bölgemizde binası Okul Öncesi Eğitim Kurumu olarak planlanmış ve tek şube olarak hizmet veren, kendi alanında uzmanlaşmış tek kurumdur.

Türkiye Özel Okullar Birliği Derneği Yönetim Kurulu ve Okul Öncesi Komisyonu üyesi olan kurucusu ile eğitim programları ve faaliyetleri yürütülmektedir.

Sınıflarımız geniş ve aydınlık salonlardan oluşmaktadır. Her sınıfımızda 16 öğrenci, 1 öğretmen ve 1 de yardımcı öğretmen görev yapmaktadır. Olanaklarımızı öğrenci sayımızı arttırmak değil, oluşturduğumuz nitelikli ve özgün eğitim-öğretim ortamını geliştirmek amacı ile kullandığımızdan, toplam 6 ortak kullanım için çok amaçlı salonumuzda, çocuklarımız her gün kendi sınıfları dışında faaliyetler yapmaktadır.

Sevgi ve güven temelli bir ortamda çocukların kendilerini ait hissettikleri bir kurumda olmaları, ailelerinden ayrıldıkları bu ilk dönemde bizler için çok önemli. Öğrencilerimizi birebir tanıyarak onları aile ortamı sıcaklığı ile kucaklarız. Çünkü öğrenci mutluluğunun başarıyı ve özgüveni beraberinde getirdiğini biliyoruz.

İlgilendiğimiz yaş gruplarını düşündüğümüzde bireysel ilgiye çok fazla ihtiyaç olduğunu görüyoruz. Bireysel ilgi ve sevgi ihtiyacı en yüksek seviyede olan öğrencilerimize yeterli olabilmek adına kalabalık bir kadro ile çalışmaktayız. Okulumuzda bu sayı çok yüksek bir standarttadır; her 3 öğrenci için 1 kişi oranında görev dağılımı yapılmaktadır.

Öğrencilerimiz, Kaplumbağa‘nın yabancı dil eğitimi sayesinde küçük yaşlardan itibaren yabancı dillerle tanışmaktadır. Okulumuzda Oxford, Britannicca ve Educationcity gibi yayın ve kaynaklardan yararlanılarak tam güne yayılan ve gerçek yaşamla ilişkilendirilen İngilizce dil eğitimleri yapılmaktadır.

Öğrencilerimiz, çevre sorunlarına ve insana duyarlı bireyler olarak yetiştirilmektedir. Kendine, çevresine saygılı, farkındalık düzeyi yüksek, yaratan, sorgulayan, üreten ve geliştiren kişiler olarak çeşitli alanlarda pek çok özel projeler üretmektedirler. Ekolojik eğitim ve farkındalığı arttırmak adına Eko School ve Minik Tema gruplarına üye olarak faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.

Kaplumbağa Anaokulu’nun, net 575m2 açık bahçe alanı vardır. Bunun yanısıra gerek Eko School, gerekse Minik Tema projelerimizdeki etkinlikleri rahatça uygulayabildiğimiz sitemize ait ortak sosyal alanlarımızda spor ve araştırma faaliyetlerimizi sürdürebilmekteyiz. Bunların yanı sıra bahçemizde yer alan tarlamızda organik sebzelerimizi dikip yetiştirmenin ve yemenin keyfini hep birlikte yaşamaktayız.